Spis treści
ToggleMalinowy koktajl z kaszą jaglaną
Malinowy koktajl z dodatkiem kaszy jaglanej to świetna propozycja na upalne wakacyjne dni. Taki koktajl zarówno orzeźwia, jak i odżywia. Do tego robi się go bardzo szybko, więc czego chcieć więcej? Dodatek kaszy jaglanej sprawia, że jest on jeszcze bardziej sycący . Bez problemu może być przez nas spożywany jako drugie śniadanie lub podwieczorek. Do tego zrobiony jest na bazie mleka owsianego, więc mogą go pić również osoby z nietolerancją laktozy.
Składniki
Składniki na 1 porcję (wielkość na zdjęciu):
- mleko owsiane (1 szklanka)
- banan (1 sztuka)
- maliny (1 garść)
- ugotowana kasza jaglana (3 łyżki)
Wykonanie
- Kaszę jaglaną przepłucz na sitku w ciepłej wodzie, a następnie ugotuj według instrukcji na opakowaniu.
- Ugotowaną i przestudzoną kaszę zmiksuj z pozostałymi składnikami.
Wartość odżywcza
- Energia: 357 kcal
- Białko: 9 g
- Tłuszcz: 6 g
- Węglowodany: 62 g
- Błonnik pokarmowy: 7 g
Co mogę zyskać?
- Koktajl jest bogaty w błonnik pokarmowy, który pomaga osiągnąć prawidłową masę ciała bez efektu jo-jo, przeciwdziała ciążowym zaparciom, a także korzystnie wpływa na gospodarkę lipidową.
- Maliny są ważnym elementem diety przeciwzapalnej, ponieważ obfitują nie tylko w błonnik pokarmowy, ale i polifenole oraz witaminę C.
- Kasza jaglana, dzięki sporej zwartości witaminy B6 jest nie tylko istotnym elementem diety przeciwzapalnej, ale i pomaga zwalczyć ciążowe mdłości.
Uwagi dietetyka
- Pamiętaj, aby do przygotowania koktajlu wybrać mleko owsiane bez dodatku cukru (przeczytaj więcej na temat właściwego wyboru mleka roślinnego).
- Jeśli nie lubisz malin, do przygotowania koktajlu możesz użyć innych wakacyjnych owoców. Ważne, aby były to sezonowe owoce o dużej zawartości błonnika, polifenoli i witaminy C. Zalicza się do nich, m.in. truskawki, borówki, porzeczki.