FAQ

Dieta przeciwzapalna – najczęstsze pytania

Jak wygląda dieta przeciwzapalna, którą dla Ciebie przygotowałam? Czy jest restrykcyjna, czasochłonna? Czy będziesz miała problem z zakupem produktów, które są potrzebne do przygotowania posiłków?

Kiedy otrzymam swój jadłospis?

Jadłospis wysyłam w ciągu 24 godzin od momentu złożenia i opłacenia zamówienia. 

Ile posiłków dziennie będę jeść?

Śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja – moja dieta przeciwzapalna składa się z 4 posiłków.

Czy muszę trzymać się godzin posiłków, które są podane w jadłospisie?

Nie, są to przykładowe godziny. Najlepiej, jeśli dostosujesz je do planu dnia. Pamiętając, że powinnaś jeść co 3-4 godziny, a ostatni posiłek spożyć najpóźniej 2 godziny przed snem.

Czy mogę wymieniać posiłki między poszczególnymi dniami? dieta przeciwzapalna

Oczywiście, że tak! Nie jest to sztywna rozpiska, którą trzeba stosować co do dnia i godziny. Możesz wymieniać poszczególne posiłki między dniami. Przykładowo, jeśli nie masz czasu gotować we wtorek obiadu, który zaproponowałam możesz śmiało zrobić coś, co jest zaplanowane na inny dzień itd. 

Czy gotowanie zajmie mi dużo czasu?

Nie, ponieważ wychodzę z założenia, że dobry jadłospis to taki, który jest nie tylko odpowiednio zbilansowany, ale i łatwy w realizacji. Przecież nie chodzi o to, żebyś dostała dietę przeciwzapalną, którą po kilku dniach rzucisz w kąt. Do osiągnięcia pożądanych efektów potrzeba systematyczności.

Dieta przeciwzapalna mojego autorstwa bazuje na prostych posiłkach z ogólnodostępnych produktów. Co więcej, niektóre przepisy są na 2 porcje. Oznacza to, że robisz obiad czy kolację na 2 dni i nie musisz codziennie „stać przy garach”. 

Wciąż nie wierzysz, że przestrzeganie zasad zdrowej diety może być proste i mało czasochłonne? W takim razie zapoznaj się z moimi przepisami. Przekonasz się, że nie rzucam słów na wiatr :).

Czy składniki potrzebne do przygotowania potraw są podane tylko w gramach?

Tak, ale nie tylko. Dieta przeciwzapalna ma być prosta, więc do każdego składnika podaję też miary domowe (np. szklanka, łyżka). Zdaję sobie sprawę, że nie musisz mieć w domu wagi kuchennej albo po prostu brakuje Ci czasu czy energii na ciągłe ważenie produktów. W związku z tym myślę, że podawanie składników zarówno w gramach, jak i miarach domowych to duże ułatwienie. 

Czy po złożeniu zamówienia otrzymam tylko jadłospis, czy dołączone są do niego jeszcze jakieś dodatki?

Oprócz jadłospisu, który zawiera listę posiłków na każdy dzień wraz z komentarzami, otrzymasz również listę zakupów. Poza tym przygotowałam dla Ciebie coś ekstra, ponieważ zmiana nawyków żywieniowych to cały proces. Żeby był on dla Ciebie prostszy i przyjemniejszy razem z jadłospisem wyślę Ci:

– listę zamienników, dzięki której będziesz wiedziała teraz (i w przyszłości) czym możesz zastąpić produkty, których nie lubisz albo nie masz w kuchni;

– dzienniczek postępów, który możesz wydrukować, a potem zapisać w nim swoje cele, sukcesy i rzeczy, nad którymi powinnaś popracować w przyszłości;

– Mini Poradnik Nowoczesnej i Oszczędnej Pani Domu, a w nim wskazówki dotyczące przechowywania produktów w lodówce (czyli informacje o tym, co powinnaś trzymać lodówce, na której półce) oraz praktyczne podpowiedzi, jak gotować zgodnie z zasadą ZERO WASTE (w tym przepisy na zdrowe i pyszne dania z resztek).